3/31/21

Інформаційна довідка про коронавірус (COVID-19)

 

Щороку  реєструється зростання захворюваності респіраторно-вірусними інфекціями та грипом. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому, перші  симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. 
 
       Грип - це небезпечне вірусне захворювання з імовірністю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом - коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів - це, в середньому, 7 днів.                        

  • Щоб легко уникнути зараження гострими респіраторними інфекціями та грипом в період сезонного підйому захворюваності та, навіть, під час епідемії, треба дотримуватись кількох простих речей: 

  • Уникати скупчень людей - аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

  • Користуватися одноразовими масками - щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс, її потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться.

  • Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками - як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежитю.  Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.

  • Прикривати рот і ніс під час кашлю та чханні - аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник. Якщо ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших. 

  • Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання - як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини. 

  • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми - для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам перебігу хвороби та її ускладненням. 

  • Мати чисті руки - інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.  

Інформаційна довідка про коронавірус (COVID-19)
 На початку березня в Україні виявили «британський» штам
коронавірусу, який вважають небезпечнішим, оскільки він поширюється швидше та є більш смертоносним. Його виявили в Івано-Франківській області, де протягом лютого фіксували найбільшу кількість хворих на ковід.
 
Коронавірус зараз протікає складніше у людей віком близько 35 років.

«Спочатку хворі почуваються нормально, а на 7-9 добу в них різко підвищується температура до 39,5, починаються хрипи та задишка», — розповідає лікарка.

Також, за її словами, «тепер пацієнти рідко скаржаться на втрату смаку і нюху, їх більше турбує головний біль».
 Про різницю у симптомах
«пацієнти більше скаржаться на запалення очей, кон'юнктивіт та нежить, хоча восени більшість хворих мали закладеність носа. Вірус став контактним. Літні люди більш обережні, багато хто з них перехворів. А молоді втратили пильність і стали доступнішими для нього»
 Лікар
ка розповідає, що до неї переважно звертаються пацієнти, у яких хвороба починається як звичайне ГРВІ, однак через 2-3 дні рентген показує пневмонію.

«У порівнянні з осінніми скаргами зараз більше людей із болем у горлі. Крім того, тепер із позитивним тестом частіше почали звертатися підлітки».

 unnamed.jpg

 

Немає коментарів:

Дописати коментар